Esentepe, Talatpaşa Cd. No:5/1, 34413 Şişli/İstanbul
tren

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Google AdWords'te fiyatlar neye göre belirleniyor?
Fiyatlar, reklam vereceğiniz alandaki rekabete ve olmak istediğiniz konuma göre değişmektedir. Aslında sabit birfiyat olmadığı için tıklama başı ya da gösterim başı oluşan tutarlar ücretlendirmenin temelini oluşturur.
Google reklamları için ne kadar bütçe ayırmalıyım?
Bütçeniz hangi amaçla, hangi kanallarda reklam vereceğinize göre ve o kanallardaki rekabet seviyesine göre değişiklik göstermektedir.
Maliyet çeşitleri neler?
Maliyet çeşitleri genel olarak görüntüleme başına (GBM), tıklama başına (TBM), bin gösterim başına (BGBM), edinme başına (EBM) maliyet olarak tanımlanır. Fi Yazılım Danışmanlık , maliyet çeşitleri arasında en efektif, ölçülebilir ve geri dönüşüm oranı en fazla olan tıklama maliyet sistemini kullanır.
Tıklandığında ödeme yaparsanız ne anlama geliyor?
Reklamlarınız gösterildiğinde veya yayınlandığında değil reklamınız tıklandığında para ödersiniz.
İstediğim zaman bütçemi değiştirebilirm miyim?
Google AdWords geleneksel reklam kanalları gibi geri dönüşü olmayan bir reklam kanalı değildir ve maliyetler yüksek değildir. Tıklama başına ücretlendirilir ve sürekli reklam performansınız ölçümlenir. İstediğiniz zaman günlük bütçenizi azaltıp arttırabilirsiniz.
Google reklamları için günlük ya da aylık ne kdaar bütçe ayırmalıyım?
İstediğiniz fiyat aralıpında günlük bütçe belirleyebilirsiniz. Reklamlarınız tıklandıkça günlük bütçenizden ilgili tutar düşer. Belirlemiş olduğunuz günlük bütçenin azalması veya bitmesi için reklamlarınıza tıklaması gerekir. Günlük ya da aylık ne kadar bütçe ayırmanız gerektiği kampanya planınıza, rekabet durumuna ve hedef kitlenize göre belirlenir.
Reklam bütçesi nasıl bitiyor?
Bütçenizin azalması ya da bitmesi için reklamlarla tıklanması gerekir. Reklamlarınız, isterseniz günün belirli saatlerinde bütçenizi hemen bitirmeyecek şekilde planlanır isterseniz de reklam vermeye başlanan saatten itibaren en hızlı şekilde maksimum tıklamayı alarak bitirilir.
Fiyatlarda üst sınır var mı? Daha çok para verirsem daha mı başarılı olur ?
Günlük bütçenizin bitmemesi durumunda bakiyeniz bir sonraki güne devreder. Diyelim ki 100 TL'lik günlük bütçeniz var ve siz bugün 80 TLharcama yapmışsanız 20 TL'niz devreder ve ertesi gün 120 TL harcayabilir. Toplam bütçeniz bitene kadar reklamlarınız devam edecektir.